Τα έργα των Γελοιογράφων στο Διεθνές Φεστιβάλ Γελοιογραφίας στον Υμηττό

ΥΜΗΤΤΟΣ 2016 A3 300dpi

Μετά από Απόφαση της Κριτικής Επιτροπής θα εκτεθούν έργα των παρακάτω Γελοιογράφων:

Aan Adijaya  Indonesia

Abbas Naaseri  Iran

Abedin Mohammadi  Iran

Abolfazl Rahimi  Iran

Aditya Karra  India

Ahmad Reza Sohrabi  Iran

Ahmet Aykanat   Turkey

Aidarbek Gazizov  Kazakhstan

Aleksandar Blatnik  Serbia

Alexander Dubovsky  Ukraine

Alexander Yakovlev  Russia

Ali Divandari  Iran

Alireza Zakeri  Iran

Aloisio Andrade  Brazil

Alvydas Jonaitis  Lithuania

Amir Arsalan Ahmadi Nejad  Iran

Anatoliy Lerner  Germany

Atefeh Yaryan  Iran

Aytoslu Halit kurtulmuş  Turkey

Bahman Jalali Nokandeh  Iran

Behnam Rezaeizade  Iran

Behzad Ghafarizadeh Canada

Benjamin Ale Ali  Iran

Borislav Stankovic Stabor  Serbia

Carlos Amorim Brazil

Cemal Tunceri  Cyprus Κύπρος

Ciro D’Oriano  Italy

Cornel Chiorean  Romania

Czesław Przęzak  Poland

Dadmohamadi  Iran

Dariusz Dabrowski  Poland

Darko Drljevic  Montenegro

Darko Drljevic  Montenegro

Didie SW  Indonesia

Didie SW  Indonesia

Dima Timofeichev  Russia

Doru Axinte  Romania

Dragica Ohashi  Japan

Eduardo Nunez  Cuba

Efat Amjadipoor  Iran

Efat Amjadipoor  Iran

Ehsan Cheraghi Iranshahi  Iran

Ehsan Ganji  Iran

Elham khoshanjam  Iran

Emad Salehi  Iran

Erdogan Basol  Turkey

Érico Junqueira  Brazil

Esmaeil Babaei  Iran

Estela Peralta  Colombia

Ester Lauringson Estonia

Evžen David  Czech

Fakhredin Dostmohamad  Iran

Ferreol Murillo  Costa Rica

Gennadiy Nazarov  Ukraine

Gergely Bacsa Hungary

Giannis Geroulias  Greece, Γιάννης Γερούλιας Ελλάδα

Gio Mariagrazia Quaranta  Italy

Giorgos Mpekiaris,  Greece Γιώργος Μπεκιάρης, Ελλάδα

Goran Celicanin Serbia

Grigoris Georgiou  Greece, Γρηγόρης Γεωργίου  Ελλάδα

Guibao Gai  China

Hamid Ghalijari  Iran

Hamid Soufi  Iran

Harka Juli Sanchis  Spain

Hassan Omidi  Iran

Heibat Ahmadi  Iran

Helder Peleja  Portugal

Homa Yazdizade  Iran

Homa Yazdizade  Iran

Homayoun Abdolrahimi Iran

Hooman Tahvildar  Iran

Horia Crisan _ Bogdan Petry  Romania

Hossein Kazem  Iran

Hossein Naghib Iran

Hule Hanusic  Austria

Huseyin Cakmak  Cyprus, Κύπρος

Ilker Isikci  Turkey

Ilya Katz  Israel

Iman Nouri Najafi  Iran

István Kelemen  Hungary

Jacek Majcherkiewicz  Poland

Jan Surma  Poland

Javad Abdolhoseini  Iran

Jingshan Li  China

Jordan Pop-Iliev  FYROM

Jovan Prokopljevic  Serbia

Julian Pena-Pai Romania

Junior Lopes  Brazil

Kamil Jerzyk  Poland

Karry  Peru

Kemal Ozyurt  Turkey

Konstantin Kazanchev  Ukraine

Konstantinos Tsanakas  Greece, Ελλάδα

Kostas Voutsas  Greece Κώστας Boύτσας, Ελλάδα

Krotos DT  Poland

Kurt Heinemann  Germany

Kutasi Károly  Hungary

Leonard Grabowski  Poland

Likuijun  China

Liviu Stanila  Romania

Loukas Athanasiadis Greece, Λουκάς Αθανασιάδης Ελλάδα

Luc Descheemaeker  Belgium

Luka Lagator  345-347 Montenegro

Lumpen  Spain

Mahboob Pakdel  Iran

Mahmoud  Barkhordari  Iran

Makhmud Eshonqulov Uzbekistan

Marco DAgostino  Italy

Marco Ramos  Peru

Marwa Ibrahim  Egypt

Marzabad  Iran

Marzabad  Iran

Masoom Ahi Andy  Iran

Masoume Rahimi  Iran

Maxim Smagin Russia

Mehmet Saim Bilge  Turkey

Mehrdad Abbasi  Iran

Mehrdad Bahrami  Iran

Michal Graczyk  Poland

MIKA  Greece, Ελλάδα

Mikhail Zlatkovsky  Russia

Mileta Miloradovic  Serbia

Mohsen Nouri Najafi  Iran

Mostafa Najafi Fard  Iran

Musa Keklik  Turkey

Nicolas Koundouros Greece, Νικόλας Κούνδουρος  Ελλάδα

Nikolay Kapusta  Ukraine

Nikos Bahantouris  Greece, Νίκος Μπαχαντούρης Ελλάδα

Nikos Fousteris  Greece, Νίκος Φουστέρης  Ελλάδα

Nikos Trantafyllou  Greece, Νίκος Τριανταφύλλου Ελλάδα

Oğuz Gürel  Turkey

Olena Tsuranova  Ukraine

Omar Pérez  Spain

Orestes Karelis  Greece, Ορέστης Καρέλης Ελλάδα

Panos Iatridis  Greece, Πάνος Ιατρίδης Ελλάδα

Paolo Dalponte  Italy

Passaprawas Achinoboonwat  Thailand

Petros Tsiolakis  Greece, Πέτρος Τσιολάκης Ελλάδα

Piotr Depta  Poland

Pitter Klaus  Austria

Pooya Abdoli  Iran

Raed Khalil  Syria

Rahman Dadgostar Iran

Ramin Khorsandi  Iran

Rasool  Hajizadeh  Iran

Raul Zuleta  Colombia

Resad Sultanovic  Bosnia-Herzegovina

Ricardo Ferreira  Portugal

Sajad Rafeei  Iran

Sajjad E. Farkoosh Iran

Sanaz Yahyavi  Iran

Serafeim Bakoulis Greece,  Σεραφείμ Μπάκουλης Ελλάδα

Shahram Rezaei  Iran

Shaunak Samvatsar  Iran

Sohrab Kheiri  Iran

Sophia Mitraki Greece, Σοφία Μητράκη Ελλάδα

Soter  Sotiris Tasiopoulos, Greece, Σωτήρης Τασιόπουλος Ελλάδα

Stefaan Provijn  Belgium

Steffen Jahsnowski  Germany

Theodosis Vranas  Greece, Θεοδόσης Βρανάς  Ελλάδα

Thiago Lucas  Brazil

Tihonoff Volodia  Russia

Tsimp Thanasis Tsimperdonis Greece, Θανάσης Τσιμπερδώνης Ελλάδα

Vassilis DagresGreece,  Βασίλης Δαγρές  Ελλάδα

Vladimiras Beresniovas  Lithuania

Yang Lijie  China

Yassan  Iran

ZαΓοR John Xagoraris  Greece, Γιάννης Ξαγοράρης Ελλάδα

 

Εγκαίνια Διεθνούς Έκθεσης Γελοιογραφίας

Σάββατο 22 Οκτωβρίου ώρα 7 μ.μ. Αίθουσα Εκδηλώσεων Δημοτικής Κοινότητας Υμηττού Πλ. Ηρώων Πολυτεχνείου Υμηττός

Η  Έκθεση θα λειτουργεί καθημερινά 6-9 μ.μ., την Κυριακή 10 π.μ. – 2 μ.μ. και 6 – 9 μ.μ., την Παρασκευή 28η Οκτωβρίου 10 π.μ. – 2 μ.μ.

 

Απονομή Βραβείων και Επαίνων στους Γελοιογράφους και τους Μαθητές και Μαθήτριες

Καλλιτεχνικό Πρόγραμμα με τον Γιώργο Χριστοδούλου κιθάρα-φωνή

Σάββατο 5 Νοεμβρίου ώρα 7 μ.μ. Αίθουσα Εκδηλώσεων Δημοτικής Κοινότητας Υμηττού Πλ. Ηρώων Πολυτεχνείου Υμηττός

 

Συγκοινωνία: Λεωφορεία 212 Μετρό Στ Δάφνης – Καρέας από Μετρό Στ. Δάφνης, 856 Αιγάλεω – Υμηττός -Δάφνη από οδό Καφαντάρη Μετρό Στ. Αγ. Ιωάννης και από Κέντρο Αθήνας (στάσεις Πειραιώς, Σταδίου & Αιόλου, Σύνταγμα Αμαλίας), 140 Πολύγωνο – Γλυφάδα

Επικοινωνία: 2107623568, 2109707681, 6987046005

 

cartoonsymittos.blogspot.gr

About author